Gelişim Son Hafta: Yeni Bir Ay

Artık kendimizi adayarak, öğrenmek, gelişmek ve yeni adımlar atmak için 1 aylık bir süreci tamamlamış oldu. Bu süreçte kendinize bir şeyler katmış olmanız, en azından daha önce ertelediğiniz bir tek şeye dahi başlamış olmanız oldukça önemliydi. Artık kendiniz için en az 1 alışkanlık edindiniz ve bu alışkanlığınızı devam ettiriyorsunuz. Eğer bu 1 aylık süreçte vazgeçtiyseniz, hiç merak etmeyin. Öğrenmek ve gelişme sürecinde bu tip aksaklıklar sıkça yaşanmaktadır.

Kaldığınız yerden öğrenmeye ve alışkanlık oluşturmaya devam edin. Sabah uyandığınızda belli bir programla hareket edin, vaktinizi güzelce değerlendirmeye çalışın. Eğer dil öğreniyorsanız daha uzun pratik yapın, enstrüman çalmayı öğreniyorsanız bir yeni şarkıyı öğrenmeyi ya da çalmayı deneyin. Kitap okuma alışkanlığı edinmeyi amaçladıysanız bugün 5 sayfa daha okuyun ve asla kendinize yeni bir şeyler katmaktan vazgeçmeyin.

Daha Fazlası için Gereken Tek Şey Emek

Kendinizi yetiştirmek ve eğitmek birçok insan için zor gelebilir. Tembellik etmek, sorumluluklar arasında kaybolmak gibi sorunlar sıklıkla görülmektedir. Bu durumda yapmanız gereken daha çok emek harcamanın sizin için iyi olacağını görmektir. Böylece daha çok gününüzü yeniliklerle doldurmuş olursunuz. Sürekli aynı şeyleri yaptığınız hayatınızda değişikliklere yer vermiş olursunuz. Bu da emek harcayarak ve kendinizi yapmaya istek duyduğunuz ancak ertelediğiniz şeylere odaklayarak mümkün olacaktır.

Gelişim Ayında Ne Anlattık?

Gelişim ayı boyunca yazılarımızda ortak bir düşünceyi anlatmaya çalıştık. Pes etmemek, çalışmaya ve çabalamaya devam etmek, gelecekte isteklerinizin gerçekleşeceğini düşünmek. Bu sayede sizin de aklınızdan geçen çeşitli konularda kararlılık göstermeniz ve önerilerimiz doğrultusunda hafta hafta;

  • Plan yapmak
  • Düzen oluşturmak
  • Alışkanlık edinmek
  • Konfordan uzaklaşmak

Tüm bu adımları takip ettiğinizde yayınladığımız yazıları okuyarak aradığınız motivasyonu ve gelişim sürecini tamamlayabilirsiniz. Gelecekte kendinize yeni şeyler katmış, belki mesleki alanda gelişmiş belki de hayallerinizin peşinden gitmiş olarak çok daha güzel bir vakit geçirmiş olacaksınız. Yapmak istediğiniz, sürekli ertelediğiniz hiçbir şeyden vazgeçmeyin.

Gelişim Ayı İçeriklerimiz

Gelişime Adanmış Bir Ay

Gelişim 1. Hafta Doğru Planı Yapamamak

Gelişim 2. Hafta Düzen Oluşturmak

Gelişim 3. Hafta Konfordan Uzaklaşmak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s