Hakkında

Bizi Tanıyın…

 SİNAN ALTUNDAĞ

Blog içeriklerimizi okuyan sevgili okurlarımızı ve bir kez dahi olsa bloğumuza göz atmış olan sevgili ziyaretçiler için bloğumuzda ne yapmak istediğimizi, amaçlarımızı, hedeflerimizi ve düşüncelerimizi tanıtan bir yazıya yer vermek istedik. Göz atmak isterseniz ve siz de bizim hakkımızdaki düşüncelerinize yorum olarak yer verirseniz çok seviniriz… Okumaya devam et YORUM BIRAKIN

HAKKINDA

Sosyal Yaşa’nın 1.Yılı

SOSYAL YAŞA

30 Ekim 2020 tarihiyle başladığımız içerik üretme süreci bugün tam 1 yılını tamamladı. Sosyal Yaşa artık 1 yaşında… 1 yıl boyunca düzenli olarak içerik üretmeye çalıştık. Ekip olarak tek amacımız insanlara bilgi vermek oldu. Bu yazımızda da bloğumuzda yaptıklarımızı ve en iyi içeriklerimizin listelerini sizler için hazırladık. Umarım bu süreçte sizlere faydalı bilgiler vermişizdir. Bizi takipte kalın, içeriklerimiz en güncel şekilde yayınlanmaya devam edecek… Okumaya devam et 30/10/2021 YORUM BIRAKIN

EDİTÖR YORUMU

Bu bloğu açmaktaki amacımız gündelik hayatta geleneksel medya, sosyal medya veya her hangi bir anda bir ortamda merak ettiğimiz neden diye sorduğumuz, bu neydi ya da nasıl oldu tarzı soruları aklımızdan geçirdiğimizde araştırmamızla bilgiye ulaşmamız mümkün hale geldi. Peki, yalnızca merak edenler yalnızca biz miyiz? Neden herkes öğrenmesin dedik, bu amaçla bu sosyal yaşa adlı bloğu açma kararı aldık.

Sosyal yaşa ismi kurucumuzun aklına gündelik hayatta herkes tarafından sıkça düşünülen sosyallik kavramı hakkındaki algısı ile akla geldi. İnsan sosyal bir varlıktır, insanların gününün çoğu sözde “sosyal medya” da geçiyor. Peki, sosyal medya gerçekten sosyal mi? bu tip sorulara sıkça değindiğimizde sosyallik kavramının temelde iletişim ile olduğu kanısına vardık. İletişimde önce dil sonra bilgi ile gerçekleşir, ülkemizin dilini bildiğimize göre bilgiye de ulaşmak böylesine kolayken neden sizlerle paylaşarak bir sosyal ağ kurmayalım.

Bu web sitesi, blog ya da sosyal ağ ne derseniz, bu alan bizim sosyal anlamda bilgi içerikleri paylaşmamız ve çeşitli yollarla araştırmalarımızı okuyucu, merak eden, araştıran bir topluluğa ilete bilmemiz. Amacımız okuyan, merak eden insan topluluğunu günden güne arttırmak ve araştırmaya öğrenmeye teşvik edebilmek. Merak edilen güncel içerikler, ülkemizde sıkça bahsedilen, göz ardı edilen onlarca konu ve bilgi varken bunları siz okuyucularımıza sunmak en büyük amacımız ve görevimiz.

Siz okuyucularımızın değerli yorumları ve beğenisi de bizim için oldukça önemli, umarım sizlere üreteceğimiz ya da en azından sunacağımız çeşitli içeriğimiz gerçek anlamda sosyal yaşamınızda veya en azından merak duygunuzun artmasında olumlu bir etki bırakır sizlerin de desteğiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Topluluk kısmı ile sizlerden gelen yazıları, postları ya da paylaşımları inceleyerek tekrar siz okuyuculara sunacağız bu sayede sizlerde bilgilerinizi ve yazılarınızı birbirinizle paylaşabileceksiniz.