Bizi Tanıyın…

Bilginin internet üzerinde yaygınlaştığı, insanların yeni şeyler öğrenmek için birçok siteye göz attığı günümüz dünyasında öğrenme açlığımızı gidermek ve bildiklerimizi insanlara açabilmek bloğumuz sayesinde mümkün hale geldi. Çeşitli içerikler üretiyor olmak, insanların faydasına olacak bilgileri ya da sadece yaşadığımız dünyayla ilgili gördüklerimiz, bildiklerimiz ve düşündüklerimizi paylaşıyor olmak bize keyif veriyor. Dünyada öğrenilmesi gereken onca güzel şey varken, insanların fark etmediklerini onlara yazarak göstermek, onlara 1 cümle dahi olsa bir şeyler öğretiyor, düşündürüyor olmak en büyük amacımız. Eğer sizde bu bakış açısındaysanız sosyalyasa.net tam size göre bir blog.

Sosyal Yaşa Ne Üretir?

Sosyal yaşa adlı bloğumuzu açarken öğrenip, öğrendiklerimizi yaymayı çok istedik. Ekip üyelerimizin her biri farklı hobilerini insanlara göstermek istedi. Bu sebeple ülkemizde ve dünyada yaşanan olayları farklı bakış açılarımızla iletmek adına gündem yazılarına yer verdik. Tam da pandemi döneminin denk gelişi, insanların evlerine kapanmış oluşu birçok farklı konuyu, özellikle de sağlık alanında haberleri gündeme getirmemizi sağladı. Keyif aldığımız hobilerimizi de bloğumuzda paylaşmaktan keyif alıyoruz, bu sebeple okuduğumuz birbirinden güzel kitapların inceleme ve yorumlama yazılarına, kaliteli film, dizi ve belgesellerinde gözlem, eleştirilerimiz doğrultusunda paylaşılmasının da bloğumuzda güzel bir yeri olacağını düşündük. İnsanlar okudukları blog yazılarımızla belki yeni bir kitap okumaya başladılar, belki de aileleriyle keyifli bir film seyrettiler.

Merak edilen, nadir konularda olsa bilim ve tarih gibi alanlarda da içeriklerimize yer verdik. Bilim dünyasında merak edilen keşifler, tarihte yaşanmış olaylar insanların merakını giderebilmek adına uzun uzadıya araştırdığımız ve bizim kalemimizde okurlarımıza paylaştığımız bir kategoriyi daha ortaya çıkarmış oldu.

Geliştik ve Geliştirdik…

Photo by Canva Studio on Pexels.com

Ülkemizin var olan en büyük gerçeklerinden biri insanın hayat koşturmacası ve çalışma hayatının yoğunluğunda sıkıcı bir döngü içerisine sıkışmış olmasıydı. Bizde bu sebeple kişisel gelişim ve ekonomi ile ilgili birçok yazıya bloğumuzda yer verdik. Kişisel gelişim içeriklerimizde bakış açısı kazandırmak, kendimizi geliştirme yönünde motive etmek ve hayatınızı daha keyifli hale getirebilmek üzerine çok fazla konuya yer verdik. Ekonomi kategorisinde ise kimi zaman ülkemizde yaşanan ekonomik unsurlara kimi zamanda insanların kendi ceplerinin nasıl idare edileceği noktasında yapılan yönlendirmeler ve önerilerde bulunduk.

Amacımız Sosyalleşmek, Hedefimiz Öğretmek

Hemen her kurumun sahip olduğu bir misyon, bir vizyon belki de bir hayal vardır. Bloğumuz tam olarak kurum olmasa da Sosyal Yaşa bloğumuzun da belli amaçları, hedefleri bulunmaktadır. Bloğu kurarken hayalimiz insanların belli algılarını kırmaktı. İnternette çok vakit geçiren insanlar asosyalleşen, içine kapanan ve iletişim becerileri gerileyen bir yapıya büründüklerini düşünüyordu. Bunun temelinde de sosyal medyada tüketilen onlarca içerik yer almaktaydı. Peki, sosyal medya sosyalleştirmiyorsa, sosyal yaşaya göz atar mıydı insanlar? Sosyal Yaşa ile gündelik hayatta yaşananların yorumlanması, insanların birbiriyle sohbet edebilecek konular bulabilmesi için çok fazla içerik ürettik. Amacımız insanların sosyal yaşantılarına bir fikir, bir konu dahil etmekti.

Hedefimiz ise belli spesifik temellere dayanmıyor olsa da daha fazla insana ulaşabilmekti. Bu sebeple içeriklerimizi olabildiğince sosyal medya ve diğer paylaşım araçlarından yaymaya çalıştık. Şu an kendimize has güzel bir okur kitlemiz oluşmuş oldu. Okurlarımız düşüncelerimizle çoğu zaman bize katılıyor ve yorumlarıyla konuyu farklı bakış açılarına da taşıyor. Hedeflerimiz hep daha fazlasına düşüncelerimizi yayabilmek, insanların da bu düşünceleri yorumlamasıyla internette ortak konular ile iletişim becerilerine katkı sağlayabilmekti. Bu amaçla vaktimizin bu tür içerikler üretmeye ayırıyoruz. Elbette bu işten bir kazancımızın olmayışı nedeniyle çalışma hayatımızın yanında bir hobi olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Ama amacımızdan sapmadan olabildiğince içerik üretmeye, paylaşmaya ve yazmaya devam ediyoruz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s