Projeler ile Para Kazanmak

Günümüzde internet üzerinden çalışarak para kazanmak için birçok farklı yöntemin olduğunu size yazılarımızda bahsederek anlatmıştık. Proje oluşturmakta bu yöntemlerden biridir. Gelişim gösteren sektörlerde yeni yatırımcılar ve yatırım alanları türemeye başlamıştır. Bu yatırımcılar genellikle yüklü kazanç sağlayabilecekleri ya da düzenli gelir elde edebilecekleri yeni iş fikirlerine yatırımda bulunmaktadır. Bu yatırımlardan elde edilen gelir proje içerisinde kullanılarak, projenin kar getirmesiyle birlikte yatırımcılara bu kazancın bir kısmı dağıtılmaktadır. Böylece hem proje sahipleri hem de yatırımcıları bu işten karlı çıkmış olurlar.

Proje Oluşturma Süreci ve Amaçları

Photo by fauxels on Pexels.com

Proje kavramı birçok farklı şekilde değerlendirilebilir. Örnek verecek olursak bir inşaatın faaliyeti için proje oluşturulabilirken, bir yardım kampanyası da proje olarak nitelendirilebilir. Yeni bir üretim de proje kapsamındadır. Var olan bir ürünün ticari hacmini genişletmekte… işin aslı proje oluşturmak sizin yaratıcılığınıza bağlı bir kavramdır. Kendi projenizi oluşturarak yatırımcıların dikkatini çekmeniz gerekmektedir. Proje oluştururken dikkat etmeniz gereken 2 önemli unsur vardır. Projenin gelecekte gelir oluşturabilmesi ve sağlam temellere dayalı bir amacının olması.

Eğer bu iki unsura uygun bir çalışma sağlarsanız geriye yatırımcı bulmak kalıyor. Bu da elbette bağlantılar kurabileceğiniz sosyal medya araçları üzerinden sağlanabilmektedir. Günümüzde bu tip yatırımlarla ilgilenen insanları çoğu zaman Linkedln ya da Facebook Business gibi mecralar üzerinden bulabilmek mümkündür. Ancak projelerinizin yatırımcı çekebilmesi için güzel bir hazırlık yapmanızda fayda vardır. Çünkü yatırımcılarınızla doğrudan iletişimde olacağınız için etkili bir iletişim kurmanızda yararlı olacaktır.

 Web Site Kurmak ve Satmak

Photo by picjumbo.com on Pexels.com

Proje oluşturmaya örnek olarak web sitesi satışını vermek mümkündür. Günümüzde bazı firmalar internete geçiş yapmak istedikleri için web sitesi kurmak istemektedir. Bu sayede firmalar internet üzerinden satışlarını arttırmak ve daha çok sayıda müşteriye ulaşmak istemektedir. Sizler de internetten para kazanmak için bu tip firmalara web sitesi hazırlayabilirsiniz. Web sitesi oluşturma süreci hakkında çalışmalar yapmak size güzel kazançlar sağlayacaktır. Bu da proje olarak nitelendirilebilecek yöntemlerdendir. Google algoritmasına uygun bir site oluşturmak, SEO ve SEM kurallarına uygun veriler girmek, firma hakkında bilgiler veren, güzel görsellerin olduğu bir web sitesi oluşturup kolayca para kazanabilirsiniz.

 Web sitesi oluşturmak isteyen müşterilere ulaşmak için iki farklı siteyi tercih edebilirsiniz. Dünya üzerinde bu tip freelance işleri yaptırmak isteyenler ya da diğer Freelancerlar Fiverr üzerinden işlem gerçekleştirmektedir. Fiverr uluslararası kullanıma açık bir sitedir. Burada yabancı müşteriler bularak döviz bazlı kazanç elde etmekte mümkündür. Yalnızca Türk müşterilere bu tip site oluşturmak ve diğer proje satışlarını yapmak istiyorsanız Bionluk adlı siteyi de tercih edebilirsiniz. İnternetten para kazanmak için siz de harekete geçin. Aklınızda bu tip projeler varsa zaman kaybetmemek ve harekete geçmek için bu sitelere üye olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s