Başarının Anahtarı: Hayal Gücü

Hayal kurmak bizim küçük yaşlardan itibaren yapmaya alıştığımız bir duygusal durumdur. Geleceğinizle ilgili hayaller kurmak, sahip olmak istediklerinizle ilgili hayaller kurmak ya da geçmişte yaşamış olduğunuz bir durumun üzerine hayaller kurmak herkes için mümkündür. Tüm bu hayaller bazı insanlar için yalnızca vakit kaybı olarak görülse de hayal kurmanın geleceğinizi şekillendirmede ve hayatınızda başarıya ulaşmakta büyük bir yeri vardır. Peki, hayal kurmak ve gerçekten iyi bir hayal gücüne sahip olmak bizi nasıl başarıya götürür. Hadi bu konuyu sizler için açıklayalım…

Hayal Kurmak Aslında Planlamaktır

Photo by Katii Bishop on Pexels.com

Güzel bir gün sizin için nasıl geçer? Aşırı aktif olduğunuz, sürekli yoğun olduğunuz bir gün sizin için güzel midir, yoksa sizin için güzel geçen bir gün yalnızca gün boyu dinlendiğiniz ve eğlendiğiniz bir gün müdür? Aklınızdan geçen bu durum herkes için farklılık gösterse de sizin için güzel geçen bir gün düşünüldüğünde hayal gücünüzün karşınıza çıkarmış olduğu bir durumdur. Üstelik bu hayalinizin gerçekleşebilmesi oldukça mümkündür. Gün boyu aktif olmak adına planlar yapmak, ders çalışmak ya da işinizde güzel bir gün geçirmeyi düşündüğünüzde bir nevi plan yapmış olursunuz. Bu planı uyguladığınızda küçük de olsa tek bir hayaliniz gerçekleşmiş olur.

Aslında farkında olmasak da hayal kurmak geleceğe ya da bugüne yönelik planlar yapmaktır. Bu planları uygulayabildiğiniz de hayalinizi de gerçekleştirmiş olursunuz. Ancak bu söylediğimiz şey yalnızca mümkün olabilecek şartlarda olan hayalleriniz için geçerlidir. Eğer hayalleriniz zengin olmak, ömrünüzü çalışmadan geçirmek, devasa bir evde yaşamak gibi şeylerse bunlar ancak uzun vadede gerçekleşme ihtimali olan hayallerdir. Elbette bunun olabilmesi içinde gerçekleştirebilmek adına doğru adımlar atmanız gerekir.

Olumlu Düşünceler Hayalleri Gerçekleştirir

Photo by Oleksandr Pidvalnyi on Pexels.com

Bloğumuzda incelediğimiz Sır (Secret) adlı belgeselde bahsedilen çekim yasası kavramı tam olarak olumlu düşünceleri gerçekleştirebilmek üzerine uygulanmaktadır. Başarılı olmak istiyorsanız öncelikle bu düşünceyi aklınızdan sıkça geçirmeli ve gerçekleşebileceğine inanmalısınız. Hayallerinizi gerçekleştirmek içinde aynı şeyi yapmak gerekir. Her sabah uyandığınızda ya da gece uyumak üzereyken bir sonraki gününüzün güzel geçeceğini ve yapacaklarınızı düşünürseniz bir süre sonra aklınızdan geçen olumlu düşüncelerin sizi daha pozitif bir insan olmaya yönelteceğini görebilirsiniz. Elbette çekim yasası durumu gerçekle tam olarak bağdaşmayabilir. Ancak bu bahsettiğim durumun en büyük pozitif etkisi psikolojik faydası ve iyi bir bakış açısı kazandırmasıdır.

Hayal Kuran İnsanlar ve Gerçekten Uygulayanlar

Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

Çok insan geleceğinin harika olacağına dair hayaller kurar. Ancak yalnızca harekete geçenler, hayallerini gerçekleştirebilmek adına mücadele edenler başarıya ulaşmaktadır. Bu sebeple istediğiniz kadar olumlu düşünün ve sürekli hayal kurun olduğunuz yerde öylece kalmaya devam ederseniz zamanla hayallerinizin gerçekliği de sizler için artık imkansız hale gelebilir. Hayallerinizi gerçek hale getirmek sizin istek ve çabanızla ilgilidir. Ancak bir hayalin gerçekleşemiyor oluşu umudunuzu kırması, daha olası hayaller, gerçekleşmesi mümkün olan istekler atacağınız adımlar ile mümkün hale gelecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s