HAKKIMIZDA

Bu bloğu açmaktaki amacımız gündelik hayatta geleneksel medya, sosyal medya veya her hangi bir anda bir ortamda merak ettiğimiz neden diye sorduğumuz, bu neydi ya da nasıl oldu tarzı soruları aklımızdan geçirdiğimizde araştırmamızla bilgiye ulaşmamız mümkün hale geldi. Peki, yalnızca merak edenler yalnızca biz miyiz? Neden herkes öğrenmesin dedik, bu amaçla bu sosyal yaşa adlı bloğu açma kararı aldık.

Sosyal yaşa ismi kurucumuzun aklına gündelik hayatta herkes tarafından sıkça düşünülen sosyallik kavramı hakkındaki algısı ile akla geldi. İnsan sosyal bir varlıktır, insanların gününün çoğu sözde “sosyal medya” da geçiyor. Peki, sosyal medya gerçekten sosyal mi? bu tip sorulara sıkça değindiğimizde sosyallik kavramının temelde iletişim ile olduğu kanısına vardık. İletişimde önce dil sonra bilgi ile gerçekleşir, ülkemizin dilini bildiğimize göre bilgiye de ulaşmak böylesine kolayken neden sizlerle paylaşarak bir sosyal ağ kurmayalım.

Bu web sitesi, blog ya da sosyal ağ ne derseniz, bu alan bizim sosyal anlamda bilgi içerikleri paylaşmamız ve çeşitli yollarla araştırmalarımızı okuyucu, merak eden, araştıran bir topluluğa ilete bilmemiz. Amacımız okuyan, merak eden insan topluluğunu günden güne arttırmak ve araştırmaya öğrenmeye teşvik edebilmek. Merak edilen güncel içerikler, ülkemizde sıkça bahsedilen, göz ardı edilen onlarca konu ve bilgi varken bunları siz okuyucularımıza sunmak en büyük amacımız ve görevimiz.

Siz okuyucularımızın değerli yorumları ve beğenisi de bizim için oldukça önemli, umarım sizlere üreteceğimiz ya da en azından sunacağımız çeşitli içeriğimiz gerçek anlamda sosyal yaşamınızda veya en azından merak duygunuzun artmasında olumlu bir etki bırakır sizlerin de desteğiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Topluluk kısmı ile sizlerden gelen yazıları, gönderiler ya da paylaşımları inceleyerek tekrar siz okuyuculara sunacağız bu sayede sizlerde bilgilerinizi ve yazılarınızı birbirinizle paylaşabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s