Sessiz İstila

Hafta boyunca gündemden düşmeyen oldukça trajik bir kısa film olan Sessiz İstila ülkemizde yaşanan mülteci göç dalgasını ve bunun oluşturabileceği etkileri anlatan ütopik bir yapım olmuştu. Birçok vatandaşımız izlediği bu kısa filmde gerçekten de günümüz itibariyle benzer sorunların yaşandığı konusunda katılırken, kimileri için bu yapım ırkçılık ve zorbalık olarak karşılandı. Kontrolsüz artan mülteci nüfusu ve ülkemizde yaşanan birbirinden farklı suçların dolaylı yollarla mültecilerin etkisiyle görülmesi bizce bu filmin içeriğini doğrular nitelikteydi.

Sessiz İstila kısa filmini izlemeyenler için işte bağlantısı:

Bir ülkenin nüfusu çeşitli şekillerde artış gösterebilir. Ancak artan nüfus dengeli bir şekilde ilerlemezse çeşitli sorunlara neden olacaktır. Özellikle de etnik köken ve sosyal yapı tarafından farklılık gösteren mültecilerin artışı gelecekte büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Hükümet konuyla ilgili çeşitli şekillerde mültecileri kabul ettirmek ve var olan belli orandaki mültecinin geri dönüşünün sözünü verse de maalesef durumla ilgili kesin büyük bir adım atılmış değil.

Bu haftaki gündem yazımızı çok fazla uzun tutmayacağız. Çünkü haftanın gündemi olan konu ile ilgili çeşitli görüşlerimizi daha önce belirtmiştik. Sessiz İstila filmi konusunda eğer sizde yapımın doğru bir iş yaptığını düşünüyorsanız yazıyı paylaşabilirsiniz. Konu hakkındaki yorum ve düşüncelerinizi belirtirseniz çok seviniriz. Herkese iyi günler dileriz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s