Anket ile Para Kazanmak

Photo by Marek Levak on Pexels.com

İnternet günümüzde birçok insanın yeni geçim kaynağı ya da ek gelir yöntemi haline geldi. Bu ek gelir yöntemleri farklı firmaların internet sektörüne adım atmasıyla mümkün oldu. Markalar arası rekabetin, satın alma süreçlerinin hızlanmasıyla birlikte yeni bir para kazanma yöntemi olarak anket çözümü ortaya çıktı. Bahsettiğimiz anket ile para kazanma anketörlük olarak değerlendirilmiyor. Kişilerin anketler çözdürmesi değil, bizzat kendilerinin çeşitli anketler doldurarak para kazanması mümkün. Peki, Anket çözerek nasıl para kazanılır, bu anketlerin amaçları nedir?

Anket Çözerek Nasıl Para Kazanılır?

Photo by Pixabay on Pexels.com

İnternet bilginin merkezi olarak değerlendirilmektedir. Bu sebeple markalar arası rekabet ortamında bilgi alışverişi de büyük bir öneme sahiptir. Tüketiciler ve müşterilerin rakip markalara bakış açısı ancak Pazar araştırmaları sayesinde anlaşılmaktadır. Firmalar müşterinin düşüncelerini, marka hakkındaki ya da ürünler hakkındaki fikirlerini de en hızlı anketler aracılığıyla öğrenirler. Anketlerin en hızlı çözülme yöntemi de artık internet ortamıdır.

Çeşitli siteler ya da e-posta yöntemleriyle birçok kullanıcı anonim şekilde anketler çözebilmektedir. Çözülen anketler doğrultusunda firmalar karar alma, süreç geliştirme ya da pazara yeni ürün sürme aşamasında fikir sahibi olmaktadır. Bu sebeple siteler üzerinden anket yayınlanması sıklıkla görülmektedir. Pazar araştırmalarında firmaların belli bir bütçesi bulunmaktadır.

Bu bütçeler anket sitelerine, anket siteleri de anket çözenlere ödenerek sağlanır. Yani aslında sizden alınan düşünceler sorular eşliğinde belli bir ücret kazanmanızı sağlamaktadır. Bu süreçte kişisel verileriniz korunur ancak sizden alınan şey marka hakkındaki düşüncelerdir. 

Anket Parası Nereden Gelir?

Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

Anket çözerek para kazanmak istediğinizde çoğu zaman aracı bir siteye üye olmanız gerekmektedir. Bu siteler doğrudan markaların anketleri için belli ücretler alırlar. Bu ücretleri de yüzdelik oranla farklı değerlerde anket çözen kullanıcılara verirler. Ancak bu işlemlerin yapılabilmesi için çoğunlukla düzenli ve sık olarak anket çözmek gerekir. Aksi halde çok yüksek kazançlar elde etmek pek de mümkün değildir.

Anketten Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Photo by Alex Green on Pexels.com

Anket çözme konusunda birçok farklı sitede deneyim kazanmış biri olarak söyleyebilirim ki birçok sitenin söylediğinin aksine aşırı yüksek gelirler pek de mümkün değil. Ancak günümüzde ekonomik şartlar dolayısıyla insanların ek gelirlere ihtiyacı olabilir. Eğer birkaç ufak faturanızı ödemek ya da kenara biraz para atmak gibi bir düşüncedeyseniz anket çözerek para kazanmak en kolay yöntemdir. Ortalama bir anketin çözüm süresi 2 dakika iken bazı anketler detaylı soru ve analiz gerektirdiği için 20 dakikayı dahi bulabilir.

Anketteki soru sayısı, uzunluğu ve diğer detaylar kazancınızı doğrudan etkilemektedir. Aylık kazanç olarak 50 lira kazanmakta, 200 lira kazanmakta bir şekilde mümkündür. Ancak anketlere düzenli olarak vakit ayırmalı, sıklıkla sitelerden gelen anketleri doldurmalısınız. Ayrıca verdiğiniz bilgilerin doğruluğu da aynı şekilde önemlidir. Çünkü bu anketler birçok analizden geçer ve içerikteki cevapların saçma şekilde doldurulması ya da rastgele işaretlenmesi halinde hem markalar hem de siteler durumu fark edebilir.

Yeterli sayıda anket çözdüğünüzde para çekme limitini doldurmanız gerekir. Birçok site farklı oranlarda limitlere sahiptir. Para çekme limiti dolan kullanıcı uygun bir ödeme yöntemi ya da banka hesabı kaydederek doldurmuş olduğu anket gelirini alabilir. Bu sayede kendinize ek bir gelir sağlamış olursunuz.

Para Kazandıran Anket Siteleri

Photo by Pixabay on Pexels.com

Birbirinden farklı sitelere üye olarak para kazanmak mümkündür. Her sitede farklı tipte uygulamalar mevcuttur. Ayrıca bazı sitelerde anket sistemi dışında yorum yapma, video izleme ya da çeşitli diğer yöntemlerle de para kazanmak mümkündür. Sonraki haftalarda bu konuları da yazılarımızda bahsederek sizlere anlatacağız. Anket çözerek para kazanmak isteyenler için bazı siteler şunlardır;

  • Toluna
  • Branded Surveys
  • Market Agent
  • Ysense
  • Opinion Outpost

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s