Keyifle İzlenecek En İyi 5 Animasyon Filmleri

Hemen herkesin sevebileceği film çeşitleri arasında Animasyon içerikleri de yer almaktadır. Animasyonlar genellikle çocuklara yönelik içerikler olarak görülse de birçok animasyon yapımı yetişkinlerinde keyifle izleyebilecekleri içerikler olarak bilinmektedir. Bu yazımızda sizlere hemen her yaştan insanın izlerken keyif alabileceği 5 animasyon film serisinden bahsedeceğiz…

Buz Devri Serisi / Ice Age

Buz Devri - Ice Age - Beyazperde.com

Buz devri henüz çocukluk yaşlarındayken izlemiş olduğumuz hemen her yaştan insanın keyifle izlediği bir animasyon serisidir. 5 filmden oluşan seri de Many, Sid ve Diego karakterleri baş karakterlerdir. Hayvanlar aleminde ve adından da anlaşılacağı gibi buz devrinde geçen bu film serisinde birbirinden komik olaylar ve hayvanların diyalogları yer almaktadır. İlk filmi 2002 yılında yayınlanan Buz devri 2016 yılında yayınlanan 5 seri filmi Büyük Çarpışma ile son bulmuştur. Serinin devam filmleri konusunda bir kesinlik yoktur.

Arabalar Serisi / Cars

Severek İzlediğimiz 5 Pixar Yapımı Animasyon Filmi - Mizah Gastesi

Arabalar çocukların sevebileceği, ayrıca yetişkinlerinde hoşuna gidebilecek türden bir animasyon serisidir. Ünlü yarış arabası şimşek Mcqueen ve en yakın dostu Mater ile yaşadıkları çeşitli olaylar, heyecan dolu yarış sahneleri ve arabaların birbirinden iyi göndermeleri ile oldukça keyifli bir seri olduğu söylenebilir. İlk filmi 2006 yılından yayınlanan Arabalar / Cars serinin son filmini Arabalar 3 adıyla 2016 yılında yapmıştır. 

Kung Fu Panda Serisi

Kung Fu Panda - film 2008 - Beyazperde.com

Kung fu dövüş sanatlarını sevenler ve hayvanların konuşturulduğu animasyonları tercih edenler için oldukça kaliteli bir yapım kesinlikle Kung fu panda serisidir. Dream Works’ün yapımı olan Kung fu Panda film serisinde ana karakterimiz olan Panda Po hayali olan Kung fu da bir usta olmak adına çeşitli tehlikelere göğüs germek zorundadır. Ana karakterimiz Po ise diğer ana karakterlerin aksine kötü özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Şişman, hantal ve obur olan Po bir o kadar da azimli, güçlü ve yeteneklidir. İlk filmi 2008 yılında yayınlanmış olup seri 3. Filmi ile 2016 yılında sonlanmıştır. 

Oyuncak Hikayesi Serisi / Toy Story

Oyuncak Hikâyesi - Vikipedi

Oyuncaklar konusunda yapılmış kesinlikle en güzel animasyon film serisidir. Evinizde oynadığınız oyuncakların bir zeka ve bilince sahip olduklarını hiç düşündünüz mü? Oyuncak hikayesi Woody ve Buzz başta olmak üzere çeşitli oyuncakların yaşamlarında gerçekleştirdikleri birbirinden farklı olaylara değinmektedir. Andy adlı bir çocuğun oyuncakları farklı olay ve durumlarla karşı karşıya kalacaktır. İlk filmi 1995 yılında yayınlanmıştır. Film serisinin yayınlanan son bölümü ise Oyuncak Hikayesi 4 olup 2019 yılında yayınlanmıştır. Serinin 5. Bir filmi olup olmayacağına dair kesin bir bilgi yoktur.

Madagaskar Serisi / Madagascar

Madagascar (Serisi)

Hayvanları konuşturma konusunda içerik üretmek denildiğinde en bilinen Animasyonlar genellikle Dream Works şirketi tarafından oluşturulmaktadır. Madagaskar animasyon serisi de tam olarak bu tip bir yapımdır. Hayvanat bahçesinde yaşayan bir grup hayvanın hayvanat bahçesinden kaçmaları ve Madagaskar’a gitmek üzere yaptıkları yolculuklar bu film serisinde anlatılmaktadır. Serinin ilk filmi 2005 yılında yayınlanmıştır. Yayınlanan son film ise Madagaskar Avrupa’nın En Çok Arananları olup 2012 yılında seri sonlandırılmıştır.

Keyifle İzlenecek En İyi 5 Animasyon Filmleri” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s