The Unforgivable (Affedilemez)

KATEGORİ: Gerilim / Dram

YÖNETMEN: Nora Fingscheidt

OYUNCULAR: Sandra Bullock, Jon bernthal, Aisling Franciosi, Viola Davis, Vincent D’Onofrio, Richard Thomas, Emma Nelson, Tom Guiry, Rob Morgan

Özet

The Unforgivable filmi bir Netflix Orijinal yapımıdır. Henüz yeni yayına girmiş olan The Unforgivable filminde Ruth Slater geçmişte işlediği polis cinayeti nedeniyle 20 yıl hapis yatmıştır. Sonrasında hapishaneden çıktığında tek amacı kız kardeşini bulmak ve hayata yeniden başlamaktır. Ancak sabıkalı oluşu ve işlediği cinayetten sonra polis yakınları onun peşini bırakmayacaklardır. Gerilim ve Dram türündeki bu film 18 yaş ve üzeri için uygun görülmüştür. Filmi izlemek isteyenler Netflix üzerinden izleyebilirler…

İnceleme

Ruth Slater geçmişte ailesini kaybetmiş olan bir mahkumdur. Anne ve babasının kaybından sonra kardeşiyle birlikteyken bir polisin öldürmek suçundan hüküm giymiştir. Bu suç nedeniyle 20 yıl hapis yatmıştır. 20 yılın sonunda serbest kalan Ruth yeni bir hayat kurmak zorundadır. Geçmişte olduğu gibi marangozluk işi yapmak istemektedir. Tek isteği 20 yıldır görmediği, yetiştirme yurduna ve sonrasında bir ailenin evlat edindiği kız kardeşini görebilmektir.

Bu sebeple hem yeni hayatına alışmak hem de kardeşini görmek için adımlar atacaktır. Ancak Ruth Slater’ın bilmediği şey öldürülen polisin yakınlarının peşinde olduğudur. Sürekli olarak ondan intikam almak isteyen ve bir polis öldürdüğü için kendisinden nefret eden birçok insanla baş etmek Ruth’un hayatta kalabilmesi için oldukça önemlidir. Ayrıca şartlı tahliyeyle serbest kalan Ruth’un hiçbir suça iştirak etmemesi gerekmektedir.

Film boyunca gözlemlediğim aslında bir mahkumun yaşantısıydı. Özellikle de Ruth Slater karakterini oynayan Sandra Bullock bu rolü gayet iyi bir şekilde üstlenmişti. Çaresiz, gerçek hayattan uzaklaşmış ve yalnızca yeni bir hayatı olması için mücadele eden Ruth’un karşısına birçok farklı sorun çıkacaktır. Çözülmesi gereken sorunların başında ise peşinde olan polis yakınlarından kurtulabilmek ve kardeşine ulaşmak vardır.

Gözlem ve Eleştiri

Gözlem ve eleştiri kısmında ise dikkat çeken asıl kısım filmi izleyenlerin anlayacağı gibi sonlarda anlaşılmaktadır. Başrolümüz olarak hüküm giymiş olan Ruth Slater aslında gerçek polis katili değildir. Polisi öldüren kişi Ruth’un o zaman 5 yaşında olan kardeşi Katherine’dir. Film boyunca cinayet işlemiş bir kişinin sonrasında yaşadığı birçok zorluktan bahsedilmektedir. Aslında bu yönden güzel bir film olduğu söylenebilir.

Filmin eksik kısmı ise bana kalırsa fazla yavaş bir tempo ile ilerliyor olması ve gerçekten anlamda bir gerilim durumunun söz konusu olmayışıydı. Senaryoda çok fazla diyalog ve az sayıda aksiyon yaşanan olay söz konusuydu. Yani aslında aşırı sade bir film senaryosuna sahip olunduğu, ancak güzel bir hikayenin işlendiği söylenebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s