LİMİTSİZ (LIMITLESS)

KATEGORİ: GERİLİM / AKSİYON

YÖNETMEN: Neil Burger

OYUNCULAR: Bradley Cooper, Abbie Cornish, Robert De Niro, Andrew Howard, Anna Friel

ÖZET

Eddy ABD’de yaşayan oldukça bitik durumdaki bir yazardır. Kitap yazmak işi olmasına rağmen işinde hiçbir başarısı olmayan, evinde yalnızca yatarak hayatını geçiren bir adamken bir gün karşısına hayatını değiştirecek bir hap çıkar. Bu hap Eddy’nin beynini tamamen kullanabilmesini sağlayacaktır. Eddy’nin hayatı bu saatten sonra bambaşka bir noktaya evrilir. Zengin, güçlü, çekici ve başarılı bir adam olmuştur. Ancak bu hapın varlığı yalnızca Eddy’nin hayatını etkilemez. İnsan zekasını zirveye çıkaran bu hap artık birçok kişinin hayatını etkiler, Eddy ise bununla mücadele etmek zorundadır.

İNCELEME

Eddy ABD’de yaşayan karısından boşanmış, yalnız yaşayan bir yazardır. Kitap yazmak işi olmasına rağmen yazma konusunda hep tereddüt içerisindedir. Bir gün kayınbiraderiyle karşılaştığında ondan bir hap alır. Bu hap insan beyninin tamamını kullanabilmesini sağlamaktadır. Eddy bu hapı bir kez kullandığında hayatı farklı görmeye, çok çeşitli anılarını hatırlamaya ve bilgi birikiminin her an artmaya başladığını fark eder. Daha fazla hap tedarik etmeye gittiğinde bu hapın yalnızca onun bildiği bir hap olmadığını acı bir şekilde öğrenir.

Ancak Eddy çok fazla hapa sahip olacaktır. Bu hapları kullandıkça hem güçlü hem zeki hem de kendinden emin bir şekilde hayatını değiştirmeye başlar. Bu süreçte Eddy her türlü konu hakkında hızla başarıya ulaşır. Bir gün daha zengin olmak istediğini fark ettiğinde borsaya girmeye karar verir. Eddy zihnindeki perdeleri hap ile kaldırdığında tüm matematiksel veriler zihninde oluşur. Kısa sürede milyonlarca dolar kazanır. Ancak Eddy’nin borsaya ve iş dünyasına girişi beraberinde bir tehlikeyi de hayatına sokacaktır.

Eddy kullandığı hapların yan etkilerini keşfettiğinde artık neredeyse geri dönülmez bir noktadadır. Bu hapları kullanmak isteyen insanlarla başı belaya girmiştir. Artık bu işten bir çıkış yolu bulmak zorundadır. Çok fazla gerilim ve aksiyon sahnesi bulunan bu filmde insan limitlerinin kontrollü bir değişimle ulaşabileceği noktaya görüyoruz. Bu konuyu işleyen diğer bir film olan Lucy’de ise bu durumu bambaşka bir şekilde yorumlamışlardı. Genel olarak film etkileyici konusu, heyecan verici hikayesiyle beni kendine çekti. İzlerken çok keyif aldım. Herkesin izleyebileceği, merak uyandıran bir film. Filmi izleyecek olan herkese iyi seyirler dilerim.  

LİMİTSİZ (LIMITLESS)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s