WALTER MİTTY’NİN GİZLİ YAŞAMI (THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY)

KATEGORİ: Komedi / Macera

YÖNETMEN: Ben Stiller

OYUNCULAR: Ben Stiller, Kristen Wiig, Sean Penn, Adam Scott, Shirley MacLaine, Kathryn Hahn, Patton Oswalt

ÖZET

Walter Mitty Life dergisinde fotoğraf baskılarından sorumlu çalışanlardan biridir. Sıradan sakin ve kurulu bir düzeni olan Walter yaşadığı sıradan hayatın için kurduğu hayallerle birlikte yaşamına devam ederken derginin kapanacağı haberini alır ve son sayının kapağı Walter Mitty’ye emanet edilmiştir. Ancak derginin son sayısı için belirlenen fotoğraf Walter’ın elinde değildir. Fotoğrafı çeken kişi Walter’ın yıllardır birlikte çalıştığı Sean’dır. Walter Sean ile hiç karşılaşmamıştır. Sean doğa içinde yaşayan, freelance çalışan ve genellikle sabit bir yerde kalmayı reddeden bir adamdır. Walter derginin son sayısı için fotoğrafı ararken hayatının en büyük maceralarını tek tek yaşayacaktır.

İNCELEME

Etkileyici senaryosu ve çeşitli konulara dikkat çeken bu filmde ana karakterimiz Walter karakteridir. Walter karakter bakımından içine kapanık, asosyal ve çalışma ortamı dışında pek de hayatı olmayan bir adamdır. Ancak hayal dünyası ve dalgınlığıyla yaşadığı olayları farklı biçimlerde gören Walter Mitty birçok yönüyle aslında iş ve ev arasında hayatını devam ettiren herkes için benzer bir örnektir. Walter uzun yıllardır yayında olan Life dergisinde çalışmaktadır. Ancak dergi son sayısını yayınlamaya ve bu formatı terk etmeye karar verir. Walter ise sorumlu olduğu son kapak fotoğrafını bulamamaktadır. Bu sebeple bir yönüyle ortağı olan ancak hiç tanışıp görüşmediği Sean’ın yanına gitmesi gerekmektedir.

Sean’ı bulmak zorunda olan Walter birçok ülkeye gider ve bu seyahatin yanı sıra türlü maceraları ve tehlikeleri de atlatır. Böylece hayalini kurduğu birçok şeyi aslında seyahat ederek yaptığını fark eder. Filmin başında sıkıcı ve monoton bir hayatı olan Walter Mitty görürken sonlarına doğru daha maceraperest ve cesur bir Walter Mitty görüyoruz. Filmin merak uyandıran kısımlarına baktığımızda Sean’ı ararken ona gönderdiği fotoğraflardaki ip uçlarını takip etmesi ve bunların sonucunda aldığı riskler filmin gidişatına büyük bir heyecan katıyor diyebilirim.

Filmi merak eden ve izlemek isteyen okurlarımız Netflix üzerinden filmi izleyebilirler. Başlangıçta film saçma ya da sıkıcı geliyormuş gibi hissetmeniz gayet doğal ancak hikâyenin akışı ve olay kurgusu bütününde filmi güzel hale getirmektedir. Film incelemelerimizi beğeniyorsanız bizi takip etmeyi unutmayın, izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz…

WALTER MİTTY’NİN GİZLİ YAŞAMI (THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s