THE PERFECT DATE (MÜKEMMEL BULUŞMA)

TÜR: Romantik / Komedi

YÖNETMEN: Chris Nelson

OYUNCULAR: Noah Centineo, Laura Marano, Camila Mendes, Odiseas Georgiadis, Matt Walsh

ÖZET

Brooks üniversiteye hazırlanmakta olan ve çeşitli planlar ile Yale Üniversitesine kabul edilmeyi kafasına koymuş bir gençtir. Ancak Yale Üniversitesine katılabilmek için kendini doğru anlatan bir yazı ve gelecekte öğrenim ödemelerini yapabileceği kadar para biriktirmesi gerekmektedir. Bir gün şans eseri karşısına çıkan bir fırsatla birlikte müthiş bir iş düzeni kurarak para biriktirmeye başlar. Ancak bu yaptığı iş sonrasında hayatının gidişatını değiştirecektir.

İNCELEME

Hikâyenin başında özet kısmında bahsettiğimiz gibi Brooks kendini tam anlamıyla anlatamayan pek sosyal olmayan, bir sandviççi de çalışan sıradan bir lise son sınıf öğrencisidir. Hayali olan Yale Üniversitesine girmek için kendisini tanıtacak ya da bir başarısından bahsedecek mektubu yazmayı bir türlü başaramaz. Öte yandan Yale’e kabul edilse bile Üniversite için yapması gereken ödemeler için paraya ihtiyacı vardır ve kazandığı yetmemektedir. Bir gün okuldan bir arkadaşının bir kızı dansa götürmesi gerektiğini öğrenir ve onun yerine para karşılığında o kızla çıkmayı kabul eder. Bu kız Brooks’un kafasından bu işi paraya dökebilmesinde etkili olan Celia’dır.

Brooks biriktirmesi gereken parayı toplayabilmek için yazılımcı olan en yakın arkadaşından yardım ister. Uygulamayı kurmasıyla birlikte birçok insanla görüşen, buluşan ve onlar için erkek arkadaş numarası yapan Brooks herkes nasıl bir erkek arkadaş profili istiyorsa o hale bürünür, bu da zaten kişilik yapısı oturmamış Brooks için zamanla büyük problemlere yol açar. Brooks para kazanmaktadır ama çevresindeki herkesten yavaş yavaş uzaklaşmaya başlar ve bu işte harika bir ders çıkarır.

Filmi genel olarak değerlendirecek olursak oldukça akıcı bir senaryoya sahip olan film tam anlamıyla bir gençlik dizisidir. Birçok yönüyle karakterleri güzel yansıtan filmde çeşitli duygu değişimleri ve bir gencin oluşturduğu girişim ve gelişim sürecini deneyimleyeceksiniz. Keyifli bir film olmasının yanı sıra başarılı baş rol uyumu ve güzel oyunculukların olduğunu da söylemek mümkün. Filmi izlemek isteyen okurlarımız Netflix üzerinden filmi izleyebilirler. İzleyecek herkese iyi seyirler dileriz. Film önerilerimizi seviyorsanız bizi takip etmeyi unutmayın…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s