KARANTİNA DÖNEMİNDE EVDE YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

Photo by Tatiana Syrikova on Pexels.com

Ülkemizde Covid 19 tedbirleri sebebiyle 18 günlük kapanma sürecinde evlerimizde olacağız. Evde kapalı kalmaya ve vakit geçirmeye geçen yıldan beri alışmamıza rağmen hala tam kapanma dönemlerinde hepimiz sıkılıyoruz. Bu sebeple evde yapabileceğiniz herhangi bir alışkanlığınız da yoksa vakit geçmek bilmiyor. Bu yazımızda sizlere karantina sürecinde keyifli vakit geçirmek için yapılabilecek aktivitelere değineceğiz.

FİLM VE DİZİLERE BAŞLAMAK İÇİN GÜZEL ZAMANLAMA

En klasik eğlence yöntemi olan film ve dizi izlemek tabi ki en başta yer almalıydı. Günlük hayatımızda iş yoğunluğu ve çeşitli sebeplerden dolayı dizi ve filmleri takip etmekte zorlandığımız olabiliyor. Bu süreç bu arayı kapatmak için harika bir zaman. İzlemek istediğiniz ancak başlayamadığınız dizilere başlayabilir, kaçırdığınız ve izlemek istediğiniz filmleri bu süreçte izleyebilirsiniz. Özellikle İzle kategorimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederim, harika film önerileri ve spoilersız incelemeleri var.

Photo by EKATERINA BOLOVTSOVA on Pexels.com

İNTERNETTEN ÇEŞİTLİ VİDEOLAR İZLEYİN

7’den 70’e herkesin kullandığı internette vakit geçirmek için en sık kullanılan uygulamalar genelde sosyal medya uygulamalarıdır. Youtube ise bu uygulamalar arasında en geniş video ağına sahip olan uygulama, Youtube üzerinden çeşitli eğitici videolar, eğlence videoları ve İnfluencerların vloglarını izleyerek gününüze eğlenceli videolar katabilirsiniz. Youtube çok geniş bir platformdur. Çok sayıda içeriğe ulaşmanız mümkün izlemek istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. 

OKUYAMADINIZ KİTAPLAR SİZİ BEKLİYOR

Kitap okumak maalesef ülkemizde en az vakit ayırılan aktivite, birçok insan okumak istediği kitapları alıp okumadan kitaplığa bırakıyor ve bir gün okumak üzere bekletiyor. İşte o gün bugün gidin ve karantina sürecinde bekleyen kitaplarınızı okumaya başlayan emin olun bu süreçte bunu alışkanlık haline getirmeniz ve her gün okuyarak çok şey öğreneceğinizi göreceksiniz.

Photo by @thiszun (follow me on IG, FB) on Pexels.com

HİÇ İNTERNETTEN MÜZE GEZDİNİZ Mİ?

Pandemi başından itibaren ülkemizde ve dünyada birçok müzenin internet üzerinden gezilebilir olduğunu biliyor muydunuz? Kültürleri ve tarihi barındıran çeşitli müzeleri gezme sadece birkaç tık ile mümkün. Gezmeyi hayal ettiğiniz müzeyi her açısıyla internet üzerinden gezmek için gidin ve Google’dan arayın. Bu online müze gezilerinde gördüklerinize ek çeşitli bilgiler ve videolar izleyerek bilginin detayına inin.

YEMEK TARİFLERİNİ ÖĞRENEBİLMEK İÇİN GÜZEL BİR FIRSAT

Photo by August de Richelieu on Pexels.com

Yemek yemek şüphesiz ki hepimizin büyük zevk duyduğu ihtiyaçlardan biridir. Ancak yemek yapmakta bir o kadar zevkli olabilir. Pandemi şartlarında evlerimize kapandığımız bu dönemde yemek yapabilmek temel bir ihtiyaç haline geldi. Elbette herkesin yapabildiği birçok tarif vardır peki, yeni tarifler denemeyi hiç düşündünüz mü? İnternet üzerinde ya da hala televizyon programlarında sıkça karşılaşılan yemek tarifleri ile bilmediğiniz, öğrenmek istediğiniz ya da tadını çok sevdiğiniz ancak tarifini bilmediğiniz yemeklere ulaşmak mümkün. Bunun için çeşitli sayfalar ve bloglar bulunmaktadır. Bizim bloğumuzun da yemek tarifleri kategorisini ziyaret ederek bu tarifleri öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz. Herkese evde iyi vakitler geçirmesini diliyorum. Bloğumuzu takip ederseniz çok sevinirim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s