STAJYER (THE INTERN)

TÜR: Komedi/ Drama

YÖNETMEN: Nancy Meyers

OYUNCULAR: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo, Adam DeVine, Anders Holm, Andrew Rannels, Zack Pearlsman, Christina Scherer

ÖZET

Ben 70 yaşında emekli bir pazarlamacıdır. Eşini kaybedip yalnız kaldığında kendini oyalayacak birçok uğraş aramıştır. Bir gün e ticaret yapan modern bir şirket emekli stajyerler aramaktadır. Ben hayatına heyecan katmak ve yeni iş düzenini öğrenmek için bu şirkete başvurur. Oldukça tecrübeli olan Ben bu yeni şirkette yavaş yavaş tecrübesini kullanarak insanlar iletişimini güçlendirir. Şirketin CEO’su Jules ile çalışmaya başlar. Jules başta Ben’e karşı ön yargılı olsa da sonrasında Ben ile harika dost olurlar.  

İNCELEME

Uzun yıllar telefon rehberi işinde çalışmış olan Ben emekliliğinden sonra yeni dünya düzenini ve işlerin ilerleyişini merak etmektedir. Bu sebeple bir E- ticaret sitesine şans eseri karşılaştığı emekli stajyer başvuru formunu görerek yaptığı harika video ile katılır. Ben şirketin CEO’su Jules ile çalışacaktır. Jules modern, zeki ve çalışkan bir CEO’dur ancak zamanlama konusunda oldukça kötüdür ve biraz da işkoliktir. Ben’le çalışma fikri Jules’u mutsuz etmiştir. Bu sebeple başlangıçta Ben’e hiçbir iş yaptırmaz ancak sonrasında Ben’in çalışma isteği ve tecrübeli yaklaşımları ile hem sıkı iki dost hem de çalışma arkadaşı olurlar.

Bu filmde başrollerde oynayan Robert De Niro ve Anne Hathaway oldukça yetenekli ve tecrübeli iki oyuncudur. Filmi güzel kılan şey bana kalırsa senaryonun işleyişi ve olay örgüsüdür. 70 yaşında bir adamın bir şirketin en alt pozisyonunda çalışıyor olması ve ilerleyen süreçte aşırı tecrübeli olan Ben’in bu tecrübeleri sayesinde insanlarla kurduğu iletişim, sorun çözme kabiliyeti vb. özellikleri filmde Ben karakterini sevmemizi sağladı. Jules karakteri ise çok çalışan ve zeki bir kadın profiliyle filmin başından itibaren kendisini sevdirdi. Karakterin modern düşünce anlayışı hatta şirket içerisinde yetki hiyerarşisine göre hareket etmiyor oluşu oldukça etkileyici ve hoştu. Sonrasında gerçekleşen olaylar ile bir takım ailevi problemler yaşayan Jules yine Ben ile kurduğu dostluk ilişkisi ile bu sorunları yavaş yavaş çözer.

Oldukça motive edici ve kimi sahnesiyle eğlenceli olan bu filmde tecrübenin asla eskimediğini, insanlara karşı önyargılı yaklaşmanın çoğu zaman hata olabileceğini ve çalışma azminin getirilerini göreceksiniz. Filmi izlemek için Netflix’i ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. İyi seyirler dileriz…

STAJYER (THE INTERN)” üzerine bir yorum

  1. Robert De Niro’ya hayranlığım sayesinde bu filmi seyretmiştim bir de Anne Hathaway var tabii. Kendisi genellikle iletişim yönü kuvvetli rollerde oynuyor. Bu film biraz daha basit tabii. İnsan Taxi Driver, Heat, Goodfellas, Casino gibi filmlerden sonra böylesine bir filmde De Niro’yu görünce garipseyebiliyor. Yine de aile ile izlenebilecek, basit senaryolu keyifli bir film.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s