Onarıcı Tarım (Kiss The Ground)

Photo by MONIFF

YÖNETMEN: Rebecca Harrell Tickell, Jashua Tickell

OYUNCULAR: Lan Somerhalder, Woody Harrelson, Gisele Bündchen, Jason Mraz, Patricia Arquette

Belgesel Özeti

Dünyamızın en önemli kaynağı, bizden önce ve sonra var olacak olan toprağın mucizesini anlatan bu belgeselde, Dünyanın iklim değişikliklerinin çözümü, toprağa yönelmenin önemi, hastalıkların dahi çözümünün yalnızca toprakta olduğu derinlemesine anlatılmaktadır. Tarımın doğru uygulanışı, ülkelerin ve insanlığın tarım ve hayvancılık üzerine yaptığı hataları da ele alan belgeselde her şeyin kaynağının toprak olduğunu ve her sorunun çözümünün de toprakta olduğunu göreceksiniz. Belgeseli izleyecek olan okurlarımıza iyi seyirler dileriz.

Belgesel Genel İncelemesi

Toprak ya da doğa biz insanlığa ihtiyacımız olan her şeyi verir mi, Topraksız ya da tarımsız bir hayat mümkün mü, Dünyayı bir kuraklık ve çölleşme mi bekliyor? Tüm bu soruların cevabına bu belgeselle ulaşabilirsiniz. Toprak nedir ne kadar önemlidir gibi kavramları başlangıcında anlatan bu belgeselde hepimizin zararlı sandı Carbon elementinin aslında toprağın bir ihtiyacı olduğunu öğrenecek ve bu Carbon’un hayatımızdaki önemini anlayacaksınız.

Dünya her geçen gün atalarımızdan bizlere kalan tarım ve hayvancılıkta uzaklaşmakta peki, neden. Çünkü teknoloji ve sanayi bizlere yenilikçi geliyor, çünkü tüm büyük dünya ülkeleri endüstrinin zirvesinde. Ama en önemli gerçeği atlıyor ya da göz ardı ediyoruz. Teknoloji ve endüstriyel üretim hayatta kalmamız için yetersiz. Bizi hayatta tutan tek şey doğadır. Doğayı yok etmeye devam ediyor insanlık öyle çaba harcıyor ki bunun için topraktan uzaklaşıyor, ürettiklerinin zararlı atıklarıyla çevreyi ve havayı kirletiyor üstelik herkes bu olanların farkında ama bu kadar önemli derecedeki konu umursanmıyor.

Bu belgeselde bu gerçeği umursayan, dünyanın ve gelecek nesillerin durumunu düşünen, bunun için harekete geçen iklim değişiklikleri ve toprağın ihtiyaçları için çaba harcayan hala bir avuç insan var. Bu bir avuç insanın topraktan nasıl doğru verim alındığını, küresel ısınma ve iklim değişikliği için neler yaptığını röportajlarında kendiniz göreceksiniz. Dünyadaki neredeyse tüm hastalıkların sebebinin yanlış kararlar ve uygulamalar olduğunu, ülkelerin ekonomileri ve halkının yaşadığı krizlerin tarım ve hayvancılıkla ilişkisini de göreceğiniz belgeselde farkına varmadığınız gerçekleri gözlerinizle göreceksiniz. Doğanın mucizesini görmek için hala bir şansımız var, bizden sonraki nesillerinde rahatça su bulabilmesi, sağlıklı besinler tüketebilmesi ve temiz hava alabilmesi için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Bu belgesel sizi bunun yapılabileceğine inandıracak…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s