Akıl Oyunları (A Beautiful Mind) İzle

YÖNETMEN: Ron Howard

OYUNCULAR: Russell Crowe, Jennifer Conelly, Ron Howard, Paul Bettany, Ed Harris

Film’in Konusu

Gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı bu filmde John Nash adlı ödüllü profesör ve matematikçinin başından geçen olaylar ve yaşadıklarıyla başarısına giden yolun anlatımı. Bu filmde bir doktora öğrencisinin sorumluluklarını göreceğimiz gibi aşk duygusunun en güzel halini, başarının meşakkatli yolunu, azmin büyük getirisini ve bir aydının gelişim hikâyesini deneyimleyeceksiniz.

Filmin Özeti

John Forbes Nash JR oldukça zeki bir matematikçidir, Princeton üniversitesinde Doktora yapmaktadır. Ancak diğer öğrencilerin aksine özgün, yaratıcı ve gerçekten kesinleşmiş bir tez hazırlamaya çalışmaktadır. Uzun uğraşlar ve çeşitli denemeler sonunda istediği tez hazırlanır ve doktorasını tamamlar.

Daha sonra aradan 5 yıl geçer artık John Forbes Nash JR bir üniversitede profesördür. Ancak aynı zamanda MİT’te çalışma yapmaktadır. Profesörlük yaptığı üniversitede âşık olacağı ve gelecekte en büyük destekçisi olacak olan Alicia Larde ile tanışır. Âşık olmanın ne demek olduğunu bilmeyen ve sosyal ilişkilerinde sık sık başarısız olan John Nash karşısında hiç beklemediği bir anda çıkan bu kadına âşık olur ve evlenir.

Gizli bir şekilde MİT’te çalıştığını Rusya ile ABD arasında görevli bir ajan olduğunu düşünen John Nash daha sonrasında bir şekilde Şizofren olduğu açığa çıkar. John gördüğü hayallerle kendisini ajan sanmakta ve Üniversite’de oda arkadaşı olduğunu sandığı dostunun bile gerçek olmadığını fark etmektedir.

Yaşadığı bu sorunla birlikte hastanede uzun süre iyileştirme sürecinden geçen John Nash artık profesör olarak eğitmenliğe devam edemez. Ancak çalışmayı da bırakmamıştır, zamanla bu sorunla baş etmenin yolunu bulan John üniversite de tanıştığı arkadaşının da desteği ile üniversiteye geri döner sonrasında çalışmalarıyla herkes tarafından tanınan John Forbes Nash JR Nobel ödülünü kazanmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s